Přeskočit navigaci

Vyhľadávanie


 Hľadaj  

Nájdených: 46 z celkového počtu 46, zobrazené 31. – 35.

 1  2  3  4  5  6  [ 7 ]  8  9  10 

Otázka:
Dobrý deň Vyšetrením vzorky mojej krvi po odbere bol zistený reaktívny výsledok vyšetrenia na anti-HBc.Reaktivita uvedeného testu je predpokladom,že som sa stretla so žltačkou typu B a mám protilátky.Prejavy akutnej infekcie momentálne nezaznamenávajú.A ja sa pýtam, je potrebné sa v mojom prípade zaočkovať proti žltačke typu B aj, keď mám protilátky v tele? Môžem sa touto žltačkou typu B, keď mám protilátky zase infikovať? Ďakujem za skorú odpoveď Monika.
Vhodné je vyšetrenie opakovať, pokiaľ je to jediný pozitívny laboratórny ukazovateľ hepatitídy B. Ak sa pozitívny výsledok potvrdí, znamená to, že ste ochorenie prekonali a toto vás proti opakovanému ochoreniu chráni, takže nie je potrebné sa očkovať.
Otázka:
V dectve som prekonala žltačku ako sa hovorý špinavých rúk.Zaujímalo by ma či sa môžem ešte touto chorobou aj napriek tomu že som ju už raz mala infikovať.
Pravdepodobne šlo o hepatitídu A, znovu na ňu nemôžete ochorieť.
Otázka:
Dobry den Pocas vykendu som bol v podniku kde sa odohrala barova bytka ktorej akterom bol narkoman vraj nakazeny hepatytidou typu c. na stolicke ponom ostala krv ktorej som sa dotkol a mam strach ci som sa nenakazil. je mozne nakazit sa aj takouto cestou??
Ak ste nemali na rukách vlastné krvácajúce odery, tak môžete byť pokojný.
Otázka:
dobry den , rada by som sa opytala aky ma vplyv dalsia drogova zavislost na hepatitidu C,ktora bola uz liacena intereronmi a antidepresivami pre psychicke vykyvy
Neviem, či vám správne rozumiem, čo sa týka ďalšej aplikácie drog aj po vyliečenej hepatitíde C, vystavujete sa nebezpečenstvu opakovaného ochorenia napríklad iným typom vírusu hepatitídy C. Je tu však tiež možnosť prenosu hepatitídy B a HIV. Pokiaľ ste navyše mali pri liečbe psychické problémy, je to o to riskantnejšie. Neuvažujete skôr o návšteve psychiatra, nech vám pomôže vyriešiť váš problém?
Otázka:
Dobry den..chcel by som sa spytat ...ze ako dlho vydrzi virus hepatitidy c v malom mnozstve kvy..napr na spicke ihly mimo tela..... a po akom dlhom case sa da po testoch na anti-HCV s urcitostou urcit negativita....pretoe niekde pisu 50 dni...niekde 3 mesiace..6 az 9 mesiace....dakujem
Mimo tela vírus prežíva podľa okolitých podmienok rádovo niekoľko hodín až dní. Po 50 dňoch by bolo preukázateľné ochorenie hepatitídou C v krvi.

Poradňa lekára

 

Otázka: Dobrý deň. Prečital som si jednotlivé príspevky a ak rozumiem správne, nakaziť...

Odpoveď: První část dotazu je formulovaná správně, pokud k takové situaci u vás došlo,...

 
 
 
 
 
Medicínska databáza U Lekára
 
Odporúčame:  Pylový Zpravodaj pro celou ČR