Přeskočit navigaci

Vyhľadávanie


 Hľadaj  

Nájdených: 46 z celkového počtu 46, zobrazené 11. – 15.

 1  2  [ 3 ]  4  5  6  7  8  9  10 

Otázka:
Dobry den. Chcel by som sa opytat ci je mozne v ramci EU pacientovy odmietnut liecbu hepatitidy C na zaklade toho ze bol na dane ochorenie neuspesne lieceny uz v minulosti? Dakujem za skoru odpoved. prijemny zvysok dna.
Pokud byl pacient již jednou rezistentní na léčbu interferonem, pak již nová léčba nemá smysl v Evropské unii i mimo ni. Pokud ale u pacienta došlo ke znovuvzplanutí nemoci, když předtím v průběhu první léčby dobře reagoval, je možné léčbu poskytnout znovu, při opakování asi 20% pacientů může mít ještě naději na vyléčení. Souvislost s EU v tom žádnou nevidím.
Otázka:
Dobry den, chcela by som sa opytat,ake je riziko nakazenia zltackou po styku so slinami (mineralka,z ktorej pil) nakazenej osoby, ked som ockovana proti hepatitide A a B (3. dávku som dostala v r. 2005). Je nutne sa nechat vysetrit? Okamzite po nakazeni je mozne nakazu stanovit v krvi? Dakujem
Pravděpodobnost je velmi malá a kromě toho jste určitě po očkování proti hepatitidě A a B chráněna. Ani hepatitida C se ústy nepřenáší. Zbytečné starosti.
Otázka:
Dobrý deň, na základe zhorsenych pecenovych testov mi vysetrili krv na hepatitídy. Z prvého vysetrenia mi vyslo, ze som pozitivna na hepatitidu B, druhe kontrolne vysetrenie tuto pozitivitu potvrdilo. Preto som bola odporucena na hepatologiu do Bystrice. Tam mi zase robili krvne testy, z ktorych sa uz nepotvrdila pozitivita na hepatitiduB. Nerozumiem tomu, dva krat boli testy pozitivne a posledny krat uz nie? Mohlo to byt sposobene, ze som pred tretim odberom pila pravidelne pecenovy caj a olivovy olej, ktore podporuju obnovu pecenoveho parenchymu? Ale to je asi hlupost... Po pol roku idem na stvrty odber krvi, bojim sa ci mi to zase nevyjde pozitivne. Ak bude vysledok zase negativny, co to znamena? ze prve dva odbery boli chybne? Inac nie som si vedoma, kde by som sa mohla nakazit, nikdy som nebola tetovana, nestriedala som pratnerov, nedrogovala som, je to pre mna zahada, kde by som sa mohla nakazit....Vopred dakujem za odpoved. Majte sa pekne.
Sama na to asi neprídete, možno ide len o nepresnú interpretáciu nálezu. Ja z vašej otázky tiež neviem presne, ktoré konkrétne nálezy boli pozitívne. Pri hepatitíde B sa stanovuje niekoľko parametrov a ich kombinácia potom môže zodpovedať, či ide o aktuálne ochorenie, ochorenie prekonané v minulosti, alebo len napr. protilátky po očkovaní a pod. Takže je hlavne dôležité zistiť, či toto ochorenie vlastne v súčasnosti máte, alebo sú to napríklad len stopy ochorenia prekonaného v minulosti, ktoré váš ďalší život už napríklad vôbec neovplyvní a nebude znamenať akékoľvek obmedzenia. Myslím, že je to otázka na vášho lekára, ktorý výsledky zistil, nech vám ich význam vysvetlí alebo vás odporučí k odborníkovi, ktorý problém dorieši.
Otázka:
Dobrý deň, neviem či moja diagnóza patrí do Vašej rubriky, ale chcela by som sa spýtať, či po operačnom odstránení pravého laloka pečene a žlčníka je normálna aj po roku zvýšená slabosť a celková telesná únava. Aj po operácii mám stále mierne zvýšené hodnoty GMT - 2,66. Dôvod operácie bola fokálna nodulárna hyperplázia. Ďakujem za odpoveď.
Dobrý den, Renato! Na otázku žel bohu nedokáži odpovědět, neznám Váš celkový stav. Slabost a únava mohou a nemusí souviset s popsanou operací. MUDr. Tomáš Petružela
Otázka:
Dobry den chcem sa spytat, ci existuje nejake spolocentstvo ludi, co sa sudi s nemocnicami ohlade nakazenia sa hepatitidou v 1989tom roku. Da sa stym nieco robit?? je to nespravodlive, ak dietatko date do nemocnice, ono sa vam vrati nakazane a pride sa na to aj po 20tich rokoch..prosim ak viete inforkujte ma ako postupovat a ci sa da ist sudnou cestou.
Myslím, že súdiť sa s nemocnicou, ak bol vírus v roku 1989 ešte len objavený, by bolo celkom zbytočné, pretože dovtedy vírus skrátka nebol známy a ťažko by bolo možné kohokoľvek z tohto obviňovať. Testovanie na toto ochorenie bolo u nás zavedené až v roku 1992. Je mi ľúto, nie je možné niekoho obviňovať z nezaistenia účinnej prevencie, keď ochorenie dovtedy na celom svete nikto nepoznal!

Poradňa lekára

 

Otázka: Dobrý deň Vyšetrením vzorky mojej krvi po odbere bol zistený reaktívny výsledok...

Odpoveď: Vhodné je vyšetrenie opakovať, pokiaľ je to jediný pozitívny laboratórny ukazov...

 
 
 
 
 
Medicínska databáza U Lekára
 
Odporúčame:  Fenylketonurie a PKU dieta