Přeskočit navigaci

Vyhľadávanie


 Hľadaj  

Nájdených: 46 z celkového počtu 46, zobrazené 21. – 25.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8  9  10 

Otázka:
moja 6rocna dcerka prekonala hepatitidu typu A,mam vsak este 2malolete dcerky vo veku 4a10rokov uz sme aj zaockovane preto sa chcem opytat ci sa mozme nakazit aj my budeme aj my hospitalizovane?
Ak by ste mali hepatitídu A, tak by ste hospitalizovaní boli, hospitalizácia je pri tomto ochorení zo zákona povinná. Ak ste však chránení očkovaním, je ochorenie nepravdepodobné.
Otázka:
Dobrý den, pri odbere krvi mi zistili vysoké hodnoty AST 3,25, ALT 4,73, GMT 12,04, TG 4,46. Môže ísť o nejaké závažné ochorenie? Mám 31 rokov a nemal som žiadne infekčné ochorenie o ktorom by som vedel. Lekár mi nasadil len diétu. Dakujem za odpoved.
Bolo by neseriózne si vymýšľať, laboratórne hodnoty vypovedajú iba o aktivite ochorenia, nie o jeho pôvode. Či ide o ochorenie pečene, alebo žlčníka, sa takto bez vyšetrenia dá povedať len ťažko. Možností je mnoho, viac o tom vie váš lekár, je potrebné sa pýtať jeho.
Otázka:
dobri den prosim vas kcem sa spitat ja som sa tetoval na ruke mal som asi 15rokow teras mam 19rokow a kcem sa spitat ci je to pravda lebo jeden kamarat mi wravel ze neodbornim tetovanim mozem dostat zltacku tipu c a prejavuje sa aj tak ze nemozem pribrattt a ja si mislim ze mal kamarat pravdu a do teras pomalii 2roky stale jem jem a nemozem pribratt praveze chudnem poradite mi? dakujem
Takto diagnostikovať hepatitídu C rozhodne nie je možné, to chudnutie k bežným príznakom ochorenia vôbec nepatrí. Nebolo by jednoduchšie sa namiesto trápenia pochybnosťami nechať vyšetriť u vášho lekára?
Otázka:
V r.2008 som prekonala hep. A, od vtedy mám zvýšené ALT-1,1,cholesterol-7,4 ,tuky-2,2 a cukor7,4 v krvi. Užívam lagozu,essentiale forte. Za rok sa výsledky neupravili čo by ste mi poradili? Za odpoveď ďakujem.
Hepatitída A nikdy neprechádza do chronicity, ale výnimočne môže trvať jej úprava dlhšie než 1 rok. U jedného môjho pacienta to trvalo viac ako 1,5 roka, ale potom sa ochorenie vyliečilo. Pokiaľ budú zvýšené ALT pretrvávať dlhšie, bolo by nutné ďalšie vyšetrenie na odhalenie iného postihnutia.
Otázka:
dobry den,som zdr.sestra,20rokov mam zistenu hepat.B,nie je pre mna riziko dať sa zaočkovať proti prasacej chripke?prosim o vaš názor.dakujem
Zastávam názor, že najlepšia liečba je prevencia. Očkovanie proti prasacej chrípke je u vás, naopak, potrebnejšie s ohľadom na zníženú imunitu pri hepatitíde B. Chrípka by mohla u vás napríklad prebiehať ťažšie než u inak zdravého jedinca. Ak máte možnosť, očkovanie rozhodne odporúčam.

Poradňa lekára

 

Otázka: Dobrý deň. Prečital som si jednotlivé príspevky a ak rozumiem správne, nakaziť...

Odpoveď: První část dotazu je formulovaná správně, pokud k takové situaci u vás došlo,...

 
 
 
 
 
Medicínska databáza U Lekára
 
Odporúčame:  Růst dětí