Přeskočit navigaci

Vyhľadávanie


 Hľadaj  

Nájdených: 46 z celkového počtu 46, zobrazené 41. – 45.

 1  2  3  4  5  6  7  8  [ 9 ]  10 

Otázka:
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o odpoveď. Aké sú riziká nákazy príborom v reštaurácii?ďakujem
Neviem síce, o akú konkrétnu nákazu by malo ísť, ale ak bol príbor v reštaurácii, ako predpokladám, po predchádzajúcom hosťovi riadne umytý, tak prakticky nulová.
Otázka:
Prosím o odpoveď: Ak má človek chronickú hepatitídu C, obsahujú jeho výlučky (stolica, moč, sliny, pot, slzy) aktívny vírus? Ak áno, ak sa dostane do pôdy, môže sa dostať do plodín (ovocia, zeleniny)? Ďakujem!
Vírus hepatitídy C je obsiahnutý výhradne v krvi chorého, do rastlín sa nedostáva a na vzduchu je vonkajšími vplyvmi postupne zničený. Mimo živého organizmu teda neprežíva.
Otázka:
Dobrý deň, môj partner má chronickú hepatitídu typu C – zistil to prednedávnom, keď mu vyšli zlé pečeňové testy. Žijeme spolu a neviem, čo mám robiť pre to, aby na mňa chorobu nepreniesol. Ďakujem za odpoveď.
Hepatitída C sa prenáša predovšetkým krvou, najčastejšie žilovou aplikáciou drog. Sexuálny prenos sa v súčasnosti považuje za nevýznamný, ale napriek tomu by nezaškodilo použiť pre vašu ochranu kondóm.
Otázka:
Dobrý deň. Mám hepatitídu C. V súčasnosti mám liečbu Pegintrónu + Ribavirínu a praská mi koža na rukách. Môžem pracovať v potravinárskom priemysle?
Hepatitída C nemá zakázanú akúkoľvek prácu, vrátane potravinárstva.
Otázka:
Môže pacient s diagnózou hepatitídy typu C počas liečenia pracovať tam, kde sa vyžaduje zdravotný preukaz? Čoho sa má vyvarovať rodinný príslušník pri spoločnom súžití s týmto pacientom, keď bol v minulosti liečený s diagnózou rakoviny kože a prsníka?
Môže pracovať kdekoľvek, nebezpečná je iba krv pacienta zanesená do otvorenej rany či odreniny iného človeka.

Poradňa lekára

 

Otázka: Dobrý deň Vyšetrením vzorky mojej krvi po odbere bol zistený reaktívny výsledok...

Odpoveď: Vhodné je vyšetrenie opakovať, pokiaľ je to jediný pozitívny laboratórny ukazov...

 
 
 
 
 
Medicínska databáza U Lekára
 
Odporúčame:  Revmatické nemoci