Přeskočit navigaci

Vyhľadávanie


 Hľadaj  

Nájdených: 46 z celkového počtu 46, zobrazené 26. – 30.

 1  2  3  4  5  [ 6 ]  7  8  9  10 

Otázka:
dobry den,som zdr.sestra,20rokov mam zistenu hepat.B,nie je pre mna riziko dať sa zaočkovať proti prasacej chripke?prosim o vaš názor.dakujem
Zastávam názor, že najlepšia liečba je prevencia. Očkovanie proti prasacej chrípke je u vás, naopak, potrebnejšie s ohľadom na zníženú imunitu pri hepatitíde B. Chrípka by mohla u vás napríklad prebiehať ťažšie než u inak zdravého jedinca. Ak máte možnosť, očkovanie rozhodne odporúčam.
Otázka:
ake su priznaky hepatitidy typu C ?da sa zistit z bezneho vysetrenia krvi na pecen?
Príznaky pri tomto ochorení môžu chýbať, dokonca aj „pečeňové testy“ môžu byť napríklad prechodne aj normálne, na potvrdenie hepatitídy C je nutné vyšetrenie špeciálne (vyšetrenie protilátok antiHCV), bežné laboratórne testy toto ochorenie neodhalia.
Otázka:
Dobrý deň, v škôlke, ktorú navštevuje naša dcérka sa vyskytla u jedného dieťaťa žltačka typu A. Všetky deti boli následne zaočkované a bol im otestovaný moč. Keďže mojej sestre sa narodilo bábätko, ktoré by sme chceli čo najskôr navštíviť a tiež zorganizovať krstiny, chcem sa opýtať aké je riziko prenosu choroby a ako dlho sa nesmieme stretávať.
Kontakty s chorým na hepatitídu A sú sledované počas najdlhšej možnej inkubačnej lehoty, t. j. 50 dní. Dovtedy môžu kontakty teoreticky ochorieť a teda ochorenie šíriť ďalej. Preto do ukončenia sledovania neodporúčam sledovaným osobám kontakt s bábätkom.
Otázka:
Dobrý deň, prosím Vás o radu. Je možné, aby došlo k akémukoľvek poškodeniu pečene pri užívaní silných antibiotík alebo liekov určených na liečbu hypertenzie a arytmie, ktoré sa užívajú sústavne viac ako 25 rokov? A ešte by som sa chcela spýtať, či je možné, že pri cirzhóze pečene sú hepatálne testy v normálnych hodnotách. Ďakujem pekne
Mnoho liekov, ktoré prechádzajú pečeňou (čo je väčšina), môže mať na pečeň určitý vplyv, ale ten netreba preceňovať. Opisujete lieky, bez ktorých sa pacient nezaobíde a lekár ich účinky pozná a zohľadňuje vždy tieto riziká. Preto sa netreba obávať ich užívania. Ďalšej časti otázky príliš nerozumiem, ale myslím, že máte na mysli testy na „infekčné žltačky“ – správne povedané vírusové hepatitídy. Pečeňová cirhóza nemusí vždy súvisieť len s ochorením na vírusovú hepatitídu. Príčin môže byť mnoho, napr. alkohol, metabolické či vrodené poruchy pečene a pod. Pokiaľ to teda správne chápem, tak hovorím áno, testy na vírusové hepatitídy môžu byť negatívne, ak ide o inú príčinu pečeňovej cirhózy.
Otázka:
Dobry den...chcem sa spytat ci je mozny prenos hepatitidy C...ak sa niekto porani tak ze si len poskodi zopar vrstiev pokozky bez toho aby rana krvacala s predmetom od infikovanej krvi dakujem
To je málo pravdepodobné.

Poradňa lekára

 

Otázka: Dobrý deň Vyšetrením vzorky mojej krvi po odbere bol zistený reaktívny výsledok...

Odpoveď: Vhodné je vyšetrenie opakovať, pokiaľ je to jediný pozitívny laboratórny ukazov...

 
 
 
 
 
Medicínska databáza U Lekára
 
Odporúčame:  Fenylketonurie a PKU dieta