Přeskočit navigaci

Vyhľadávanie


 Hľadaj  

Nájdených: 46 z celkového počtu 46, zobrazené 26. – 30.

 1  2  3  4  5  [ 6 ]  7  8  9  10 

Otázka:
ake su priznaky hepatitidy typu C ?da sa zistit z bezneho vysetrenia krvi na pecen?
Príznaky pri tomto ochorení môžu chýbať, dokonca aj „pečeňové testy“ môžu byť napríklad prechodne aj normálne, na potvrdenie hepatitídy C je nutné vyšetrenie špeciálne (vyšetrenie protilátok antiHCV), bežné laboratórne testy toto ochorenie neodhalia.
Otázka:
Dobrý deň, v škôlke, ktorú navštevuje naša dcérka sa vyskytla u jedného dieťaťa žltačka typu A. Všetky deti boli následne zaočkované a bol im otestovaný moč. Keďže mojej sestre sa narodilo bábätko, ktoré by sme chceli čo najskôr navštíviť a tiež zorganizovať krstiny, chcem sa opýtať aké je riziko prenosu choroby a ako dlho sa nesmieme stretávať.
Kontakty s chorým na hepatitídu A sú sledované počas najdlhšej možnej inkubačnej lehoty, t. j. 50 dní. Dovtedy môžu kontakty teoreticky ochorieť a teda ochorenie šíriť ďalej. Preto do ukončenia sledovania neodporúčam sledovaným osobám kontakt s bábätkom.
Otázka:
Dobrý deň, prosím Vás o radu. Je možné, aby došlo k akémukoľvek poškodeniu pečene pri užívaní silných antibiotík alebo liekov určených na liečbu hypertenzie a arytmie, ktoré sa užívajú sústavne viac ako 25 rokov? A ešte by som sa chcela spýtať, či je možné, že pri cirzhóze pečene sú hepatálne testy v normálnych hodnotách. Ďakujem pekne
Mnoho liekov, ktoré prechádzajú pečeňou (čo je väčšina), môže mať na pečeň určitý vplyv, ale ten netreba preceňovať. Opisujete lieky, bez ktorých sa pacient nezaobíde a lekár ich účinky pozná a zohľadňuje vždy tieto riziká. Preto sa netreba obávať ich užívania. Ďalšej časti otázky príliš nerozumiem, ale myslím, že máte na mysli testy na „infekčné žltačky“ – správne povedané vírusové hepatitídy. Pečeňová cirhóza nemusí vždy súvisieť len s ochorením na vírusovú hepatitídu. Príčin môže byť mnoho, napr. alkohol, metabolické či vrodené poruchy pečene a pod. Pokiaľ to teda správne chápem, tak hovorím áno, testy na vírusové hepatitídy môžu byť negatívne, ak ide o inú príčinu pečeňovej cirhózy.
Otázka:
Dobry den...chcem sa spytat ci je mozny prenos hepatitidy C...ak sa niekto porani tak ze si len poskodi zopar vrstiev pokozky bez toho aby rana krvacala s predmetom od infikovanej krvi dakujem
To je málo pravdepodobné.
Otázka:
k tomu zubarovy....takze ak by nahodou predtym mal krv cudzieho cloveka s hepatitidou C a umyl si ruky je nejaka moznost ze by mu na nich zostalo nejake male nozstvo krvi ktore volnym okom neni volnym okom viditelne...stacilo by to na prenos Hepatitidy C?????
Prevažujúcim spôsobom prenosu hepatitídy C je v súčasnosti vnútrožilová aplikácia drog. Všetko ostatné je krajne nepravdepodobné, preto sa tým prestaňte trápiť, len si tým ubližujete.

Poradňa lekára

 

Otázka: Dobrý deň. Prečital som si jednotlivé príspevky a ak rozumiem správne, nakaziť...

Odpoveď: První část dotazu je formulovaná správně, pokud k takové situaci u vás došlo,...

 
 
 
 
 
Medicínska databáza U Lekára
 
Odporúčame:  Křečové žíly