Přeskočit navigaci

Vyhľadávanie


 Hľadaj  

Nájdených: 46 z celkového počtu 46, zobrazené 36. – 40.

 1  2  3  4  5  6  7  [ 8 ]  9  10 

Otázka:
chcem sa spýtať ak u pribuznej zistili žltačku a žijeme spolu v domácnosti mám 2r dieťa hrozí nám nákaza máme sa dať vyšetriť pre istotu?Ďakujem
Prenos sa uskutočňuje výhradne krvou, teda "chorou" krvou do krvného riečiska zdravej osoby. Najčastejšie pri spoločnej aplikácii drog. Bežný styk s nakazenou osobou nie je rizikový.
Otázka:
a este sa chcem spytat..ak chcem ist pre istotu na testy na protilatky na Hepatitidu C po akom case uz mozem ist????
Asi 2 – 3 mesiace po udalosti s rizikom prenosu vírusu.
Otázka:
zdravim..chcel by som sa spytat....ci je nejaka sanca ze by som sa nakazil hepatitidou C ak som bol u zubara....mam obavy pretoze nemal rukavice..a neskor som si na perach nasiel zaschnutu krv...
To nie je veľmi pravdepodobné. Pochybujem, že zubný lekár mal pri práci krvácajúce poranenie alebo nemal umyté ruky po predchádzajúcom pacientovi. A vôbec, vy ste boli na ošetrení, tak tá zaschnutá krv bola najskôr vaša, nie?
Otázka:
Zdravím vás . Ja by som chcela vediet ako sa lieci lichen planus , ja ho mám v ustach uz dva roky . A nikto mi zatial nepomohol. Brali mi aj krv na vysetrenie aj na pecen anic . vsetky vysledky mám dobré . Robili mi kompletné vysetrenia a nevedia co dalej . Ja som bola ockovana proti zltacke , lebo pracujem v zdravotníctve . nemala som lichen až potom po ockovaní asi dvatri mesiace sa mi zacalo tvorit take biele povlaky až vriedky. Poradte co mam robit ako sa zbavit? poslite mi prosím vas odpoved na môj mail. Dakujem
Čo sa týka ochorenia s názvom lichen planus, tak vám neporadím, toto ochorenie nespadá do môjho odboru. Je doménou kožných lekárov, event. pri postihnutí v ústnej dutine môže pomôcť zubný lekár.
Otázka:
Dobrý deň, chcem sa spýtať môj mažel má zvýšené pečeň. testy, ALT a robili mu aj PCR kde mal pocet kopii cez 16 000, co to znamená pre neho ako aj pre mna a celu nasu rodinu? Je potrebné ho liečiť a ak, tak čím, akou látkou a či je liečba účinná. Rada by som zistila príčinu z čoho to vzniká, ak viem, ze cca pred 10 rokmi sme zistili , ze sme obaja nosisi HbsAg. Ziadna specialna liecba nebola nutna. Mali sme výborné pečen. testy. Moje pecen. testy su zatial v norme. Nosicstvo HbsAg po rokoch sa moze zmenit do cirhozy pecene, aj za okolnosti, ze zijeme zdravo? zn.to ,ze riziko pre nosica zacina aj cca po 10 rokoch nosicstva? Uvitala by som aj radu, coho sa vyhybat, ako sa stravovat, ci v niecom je potrebne sa obmedzovat, alkohol nepijeme, resp. len ozaj prilezitostne. Nefajcime, stravujeme sa lahko, co najmenej vyprazanych jedal, zato si dame ryby, kuracinu, kuraciu pecen, a ak teda vyprázame, tak na oliv.oleji, nechýba zelenina.DAKUJEM ZA ODPOVED.
Tak to by bolo na román, a to je mimo rámca tejto rubriky. Ale stručnejšie: Zrejme ide o chronickú hepatitídu B, ktorá si bude výhľadovo vyžadovať protivírusovú liečbu. Prenos ochorenia je krvou a sexuálnym stykom, proti hepatitíde B sú deti od r. 2001 pravidelne očkované. Základný režim je obmedzenie veľkej fyzickej námahy a pečeňová diéta so zákazom alkoholu a obmedzením mastných jedál. Tým sa vaše osobné možnosti končia. Prípadná protivírusová liečba je v rukách vášho lekára, ktorý vás s týmto ochorením sleduje. Preto je potrebné sa pýtať s ohľadom na vašu konkrétnu situáciu predovšetkým jeho.

Poradňa lekára

 

Otázka: Dobrý deň Vyšetrením vzorky mojej krvi po odbere bol zistený reaktívny výsledok...

Odpoveď: Vhodné je vyšetrenie opakovať, pokiaľ je to jediný pozitívny laboratórny ukazov...

 
 
 
 
 
Medicínska databáza U Lekára
 
Odporúčame:  Revmatické nemoci